Etkinlikler

Pikniğe Gidiyoruz

Sizlerin katılımıyla şenlendirdiğimiz Yeşilköy 2001 Koleji Geleneksel Okul Pikniğimize tüm öğrenci ve velilerimizi bekliyoruz. Tarih: 30 Nisan 2019 Salı Program: 08.30     Okul bahçesinde toplanma 09.00     Okuldan hareket 10.00 Piknik alanımızda kahvaltı Kahvaltı ardından programımız: 10.30 – 12.30     Aktiviteler (Voleybol, Futbol, Zumba, Yakan Top, Yoğurt Yeme Yarışması, Geleneksel Piknik Oyunları…) 12.30 – 13.30     Barbekü Keyfi […]

Bugün 23 Nisan

Çocuklara armağan edilen tek bayram olma özelliğini taşıyan 23 Nisan, Türkiye Cumhuriyeti’nin onların omuzlarında yükseleceğine olan inancın ifadesidir. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mız kutlu olsun.  

Söyleşi: Çiğdem Odabaşı

YARATICI DRAMA LİDERİ VE YAZAR ÇİĞDEM ODABAŞI OKULUMUZDA ÖĞRENCİLERİMİZLE BULUŞTU Atom bombalarının harap ettiği bir şehirde kalan Mieko’nun yaşadığı tüm duygular bugün Çiğdem ODABAŞI ile hepimize ulaştı. Öğrencilerimizin de yüksek katılım gösterdiği etkinlikler ve hikayeyi özümsedikleri  oyunlarla Mieko’nun yaşadıklarını anlamaya çalıştık, ardından kitapta geçen hat sanatıyla ilgili bilgiler edindik ve video gösterisi ile söyleşimizi sonlandırdık. […]

Sosyal Sorumluluk Projesi

Okul Aile Birliğimiz öğrencilerimizle birlikte yine güzel bir sorumluluk projesine imza attılar. Tüm öğrencilerimizin desteğiyle, Ardahan/Göle 75. Yıl İMKB Yatılı Bölge Ortaokulu ve Hüseyin Gedik İlköğretim Okulu  öğrencilerinin yüzlerini güldürdüler. Bu yardıma severek katılan kulüplerimize/öğretmenlerine, duyarlı öğrencilerimize ve onları destekleyen değerli velilerimize çok teşekkür ediyoruz.

Eskişehir Gezimiz

3.Sınıflarımız Öğretmenimiz Gülay Uçar’la ve velilerimizle birlikte Eskişehir’e çok keyifli bir gezi yaptılar.  Sazova Parkı, Cam Sanatları Müzesi, Odunpazarı Evleri, Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi görülmeye değer yerlerdi.

Mahalle Muhtarı’mızı Ziyaret Ettik

Demokrasi, dünyadaki tüm üye veya vatandaşların, organizasyon veya devlet politikasını şekillendirmede eşit hakka sahip olduğu bir tür yönetim biçimidir ve bu işleyin en küçük birimi muhtarlardır. Biz de eşitlik ve adalet inancı yüksek olan çocuklarımızla birlikte Yeşilköy  mahallemizin yeni muhtarı  Murat Gökgöz’ü makamında ziyaret ederek çalışmalarında başarılar diledik.  

2001 Koleji’nin Genç Kalemi

7.sınıf öğrencimiz İlayda Varol, birçok kategoride yetkin bloggerlerden oluşan Edebiyat ağırlıklı güzel bir web sitesinde www.senveben.biz.tr yazarlığa giden bu ışıklı yolda GENÇ KALEM olarak ilk adımlarını atmıştır. Öğrencimizi sevgiyle kucaklar, tüm hayallerinin gerçek olmasını dileriz.

Anasınıfında Bahar Çiçekleri

Bahar temamızda hazırlık sınıfı öğrencilerine  çiçekler hakkında bilgi veren ve buket hazırlatan sevgili velimiz Sabuncakis Çiçekçiliğe teşekkür ederiz.  

Uçurtma Müzesi’ne gittik

3.sınıflarımız Uçurtma müzesi gezisinde görerek, dokunarak, uygulama yaparak ve rehber öğretmenleri dinleyerek eğlenceli ve kaliteli zaman geçirdiler.

Deniz Müzesi Gezimiz

3.sınıflarımız Beşiktaş’da bulunan Deniz Müzesi’ne keyifli ve öğretici bir gezi yaptılar.