Haber ve Etkinlikler

Ana Sınıfı Haberleri

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı 1.Dönem Türkçe Okuma Kitapları Listesi
Açılış Törenimizde Mezun Öğrencilerimizden Anlamlı Konuşmalar

Alpcan KÖPRÜ – Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği    Cumhuriyet denizinde bir fener olduğuna inandığım kıymetli 2001 ailesi, 5 yıl önce bu değerli ailenin yetiştirdiği hür bir birey olmanın mutluluğunu ve 5 yıl sonra yine bu ailenin karşısında bulunmanın gururunu sizlerle birlikte paylaşıyorum. Geçtiğimiz sıralardan geçecek, yürüdüğümüz yollardan yürüyecek, bu güzel binanın içinde anılar biriktirecek ve […]

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Törenimiz

Açılış Törenimiz sevgili öğrencilerimiz,  velilerimiz ve mezun öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleşti. 2001 Ailesi olarak sağlıklı, mutlu ve başarılı bir eğitim-öğretim yılı dileriz.

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılına Hazırız. Tüm Öğrencilerimizi Bekliyoruz.
2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ORYANTASYON PROGRAMI
Geleneksel Mezunlar Gecemiz

Okulumuzun kuruluşundan bu yana bizimle büyüyen güzel çocuklarımız mezuniyet gecemizi taçlandırdılar. Hepsini yanaklarından öpüyoruz.

2019-2020 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINA HAZIRLIK İÇİN OKUNACAK YAZ TATİLİ KİTAP LİSTESİ
2018-2019 Mezunları Kep Atma Törenimiz

Bebeklik ve çocukluk  dönemini atlatmış 20 yaşında gençlik yıllarını yaşayan coşkusu ve inancı yüksek olan kurumumuzun, bir neslini daha uğurluyoruz. Değerli çocuklarımıza, okulumuzun tarihine düştükleri not için teşekkür ediyoruz. Kanatları en sert rüzgarlara bile dayanıklı olması dileğiyle onları uğurluyoruz, rüzgar her daim arkalarından essin. Sevgimiz ve saygımız da onlara eşlik etsin.  Yolları açık olsun.

Tiyatro Kulübümüz Gururla Sunar

Tiyatro Kulübü öğrencilerimiz Halil Karaata’nın kaleme aldığı “Ay Yolculuğu” adlı tek perdelik komedi türündeki oyununu sahneye taşıdılar. “Ay Yolculuğu” adlı oyunda iki kardeşin dedelerini gençleştirmek için çıktıkları yolculuk tehlikeli ve bir o kadar da bilgi doluydu. Eset ile Meset’in ormanda karşılaştığı birbirinden ilginç insanlar bizleri izlemeye gelen seyircilerimize çok değerli bilgiler verdi. Oyun bittiğinde oyuncularımızın […]

Yeşilköy 2001 Koleji Emine Güler Sanat Atölyesi Öğrencileri Karma Resim Sergisi

Yarının sanatçısı olmak demek, bugünden yaratmaya başlamak ve severek öğrenip ilerlemekle mümkündür. Genç sanatçılar IX. si düzenlenen  sergilerinde geliştirdikleri yeteneklerini, sanata daha ciddi bakan olgun, yaratıcı ve bilinçli yaklaşımlarıyla bizlere kendi dünyalarının kapılarını açtılar. Hayal ettiklerini rahatça ifade edebilen yanları ve yeni yaklaşımları denemekten çekinmeyen duruşlarından dolayı küçük sanatçılarımızı kutluyoruz. Sanat sevgisinin çocuklarımız tarafından benimsenip […]

Voleybol Spor Okulu Öğrencilerimiz Madalyalarını Aldı

Voleybol Spor Okulu öğrencilerimiz tüm yıl çalışmalarının karşılığı olan madalya ve sertifikalarını aldılar. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

2001 Müzik Şöleni

Geleneksel müzik şölenimizde yıl boyunca okulumuzda yaptığımız çalışmaların güzel bir sunumunu gerçekleştirdik. Öğrencilerimizin gösterdiği istek ve yeteneklerinin birleştiği keyifli bir dinleti ile gönlümüz ve kulaklarımız şenlendi.

8.Sınıflarımıza Sınav Öncesi Motivasyonu

Okul Aile Birliğimizin şahane organizasyonuyla LGS öncesi öğrencilerimizi bir kez daha motive etmenin mutluluğunu yaşadık.

Anasınıfı Portfolyo Sunumu

Anasınıfı öğrencilerimiz, yıl boyunca öğrendikleri ve yaptıkları çalışmaların bir kısmını seçerek oluşturdukları portfolyo dosyalarını ailelerine sundular.

Cambridge University ESOL sınavlarındayız

Yeşilköy 2001 Koleji öğrencileri yıl boyunca edindikleri dil becerilerini Uluslararası bir sertifika ile değerlendirmek amacıyla bu yıl da Cambridge University tarafından hazırlanan ESOL sınavlarına katıldılar. Öğrencilerimizin yüksek başarı elde edeceklerine inanıyor, şimdiden onları tebrik ediyoruz.

Tiyatrocu Aziz Aslan’la Söyleşimiz

Bugün okulumuzda Tiyatro oyuncusu ve eğitmen Aziz Aslan’ı ağırladık. Hoş sohbeti ve aydınlatıcı açıklamaları için çok teşekkür ederiz.

Yazar Söyleşi Saliha Nilüfer

Ekose Melek Kuklaları yazarı Saliha NİLÜFER ile okulumuzda güzel bir söyleşi yaptık. Kuklalar geri dönüşümü anlattılar bize ve hayalmatiği tanıdık. Keyifli söyleşimiz soru- cevap ve kitap imzası şeklinde son buldu. Keyifli ve bilgilendirici söyleşisi için Saliha Hanım’a teşekkür ederiz.

2001 Fest’de Çok Eğlendik

Okulumuzda, her yıl düzenlediğimiz ve artık gelenekselleşen “2001 Fest” etkinliğini bu yıl da coşkuyla gerçekleştirdik.  Yabancı Diller Bölümü’nün diğer ülkelerin kültürlerini tanıtmak amacıyla hazırlamış oldukları gösteride geçit töreni, dans gösterileri ve kostümleri ile karnaval tadında bir gün geçirdik. Ayrıca diğer zümrelerimiz tarafından hazırlanan eğlenceli stantlar da öğrencilerimiz tarafından oldukça ilgi gördü. Şenliğimize katılan tüm öğretmen […]

Uluslararası MindLab Olimpiyatları’ndayız

Öğrencilerin analitik düşünme becerilerinin gelişimine katkıda bulunan Uluslararası MindLab Olimpiyatları Türkiye Finalinde okul takımımız, okulumuzu başarı ile temsil ederek  bizleri gururlandırdılar. Kendilerini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Tıbbi Bitkiler Bahçesi’ndeyiz

3.Sınıflarımız Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi’ne hem eğitici hem de keyifli bir gezi düzenlediler.

7.sınıf Öğrencilerimiz Yazar Serra Menekay’la Tanıştı

‘’Alusta’dan Esen Yeller, Bir Kırım Türküsü, Kuşbakışı ve Şefika, İsmail Gaspıralı’nın Kızı’’ kitapları yazarı Serra MENEKAY   ‘’Adını Arayan Çocuk’’ kitabı ile öğrencilerimizle buluştu. Kitaba ve yazarlığa dair keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

2001 Koleji Genç Sporcuları Yine Gururlandırdı

Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı “Kupa Töreni” nin de Okulumuz öğrencileri bizleri gururlandırdı. Sporcularımızı tebrik eder başarılarının sonsuz olmasını dileriz. DERECELERİMİZ İlçe Tenis Yıldız Kız 1.lik İlçe Tenis Yıldız Erkek 2.lik İlçe Badminton Yıldız Kız 3.lük İlçe Badminton Yıldız Erkek 3.lük

İngilizce Tiyatro Kulübümüz Gururla Sunar

İngilizce Tiyatro Kulübü öğrencilerimiz hazırladıkları “Who wants to be a Millionaire” Quiz Show ile eğlenceli, heyecanlı ve bilgilendirici bir gösteriye imza attılar.

NEKSAV’ı Ağırladık

Kardeş kurumumuz NEKSAV’dan gelen misafirlerimizi ağırladık ve onların anneler gününü kutladık.

Öğrencilerimiz İzmir Uzay Kampı’nda

Uzay Kampı Türkiye programına katılan öğrencilerimiz uzaya ve gökyüzündeki yaşama dair ne varsa eğlenceli ve meraklı bir şekilde deneyimleyerek yaşıyorlar.

Geleneksel 2001 Pikniği

Çatalca’da gerçekleştirdiğimiz gelenekselleşmiş pikniğimizde  öğrencilerimiz senenin yorgunluğu gönüllerince eğlenerek attılar. Halat çekme, yoğurt yeme, çuval yarışları vb. etkinliklerle gerçekleşen pikniğimize velilerimiz de yoğun ilgi gösterdi.

İzcilik ve Spor Kampı İğneada Maceramız

Bu yıl okulumuz 7.sınıf öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz İzcilik ve Spor Kampımız Kırklareli İğneada’daydı. Birbirinden keyifli ve aynı zamanda zorlu etaplardan oluşan aktivitelerle eşsiz kamp anıları edindiler.

“Colegio Público Virgen de la Ribera” Okulu öğretmeni Cristina Bosch Muñoz’un okulumuz İspanyolca Öğrencilerini Ziyareti

İspanya’daki kardeş okulumuz “Colegio Público Virgen de la Ribera” okulunda öğretmenlik yapan Cristina Bosch Muñoz  okulumuzu ziyarete geldi. Bu ziyaret sırasında hazır gelmişken deyip İspanyolca derslerimize katıldı, kendi okulundaki öğrencilerinin iyi dileklerini getirdiğini söyledi. Öğrencilerimiz karşılık olarak kardeş okulumuzdaki öğrenci arkadaşlarına İspanyolca mektuplar yazıp bunları iletmek üzere Cristina öğretmene verdiler. Ders sırasında Cristina öğretmen öğrencilerimizin […]

İspanyolca Kulübümüz Büyükanne ve Büyükbaba Günü’nü Kutluyor

Hepimizin takviminde geniş bir kitleyi mutlu edecek ve onurlandırmaya yetecek kadar gün var. Bu günlerden bazıları Anneler günü ve Babalar günü gibi herkes tarafından iyi bilinmektedir. Hem reklamlar hem de mağazalar bu tarihleri bize önceden hatırlatır, böylelikle ebeveynlerimize onları ne kadar sevdiğimizi ve bizim için ne kadar önemli olduklarını gösterebiliriz. Ancak diğer günler o kadar […]

Bugün 23 Nisan

Çocuklara armağan edilen tek bayram olma özelliğini taşıyan 23 Nisan, Türkiye Cumhuriyeti’nin onların omuzlarında yükseleceğine olan inancın ifadesidir. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mız kutlu olsun.  

Sosyal Sorumluluk Projesi

Okul Aile Birliğimiz öğrencilerimizle birlikte yine güzel bir sorumluluk projesine imza attılar. Tüm öğrencilerimizin desteğiyle, Ardahan/Göle 75. Yıl İMKB Yatılı Bölge Ortaokulu ve Hüseyin Gedik İlköğretim Okulu  öğrencilerinin yüzlerini güldürdüler. Bu yardıma severek katılan kulüplerimize/öğretmenlerine, duyarlı öğrencilerimize ve onları destekleyen değerli velilerimize çok teşekkür ediyoruz.

Eskişehir Gezimiz

3.Sınıflarımız Öğretmenimiz Gülay Uçar’la ve velilerimizle birlikte Eskişehir’e çok keyifli bir gezi yaptılar.  Sazova Parkı, Cam Sanatları Müzesi, Odunpazarı Evleri, Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi görülmeye değer yerlerdi.

2001 Koleji’nin Genç Kalemi

7.sınıf öğrencimiz İlayda Varol, birçok kategoride yetkin bloggerlerden oluşan Edebiyat ağırlıklı güzel bir web sitesinde www.senveben.biz.tr yazarlığa giden bu ışıklı yolda GENÇ KALEM olarak ilk adımlarını atmıştır. Öğrencimizi sevgiyle kucaklar, tüm hayallerinin gerçek olmasını dileriz.

Anasınıfında Bahar Çiçekleri

Bahar temamızda hazırlık sınıfı öğrencilerine  çiçekler hakkında bilgi veren ve buket hazırlatan sevgili velimiz Sabuncakis Çiçekçiliğe teşekkür ederiz.  

Deniz Müzesi Gezimiz

3.sınıflarımız Beşiktaş’da bulunan Deniz Müzesi’ne keyifli ve öğretici bir gezi yaptılar.  

Dr.Asya Çağlar Öztürk ile Kanatlı Sayfalar Kitabı Üzerine Söyleşi

Günümüzde çokça konuşulan medya okur yazarlığı konusu 2001 Koleji öğrencilerinin okuduğu Kanatlı Sayfalar kitabı üzerinden öğrencilerimize Dr. Asya Çağlar ÖZTÜRK tarafından anlatıldı. Karikatürler, slaytlar ve çeşitli video gösterileri üzerine yapılan söyleşiyle öğrencilerimiz artık medyanın gücünün nerelere ulaşabileceğini, olumlu ve olumsuz taraflarını kavramış oldular Aynı zamanda okudukları Kanatlı Sayfalar kitabı üzerinden yapılan görsel etkinlikle de yaratıcı […]

Anasınıfı 100.Gün Etkinliğimiz

Anasınıfı öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin heyecanla beklediği 100.gün partimiz, okulumuzda yapılan kaşık orkestrası, tasarım tişört  defilesi ve İngilizce 100 kelime etkinlikleriyle coşkuyla kutlandı. 100.Günümüz ile birlikte aktif öğrenme, yaratıcılık, akıl yürütme vb. birçok kazanımın verildiği bu etkinlikte bizleri yalnız bırakmayan velilerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bilim Haftası Etkinliklerimiz

08-14 Mart Bilim ve Teknoloji Haftası kapsamında 7.sınıflarımız hazırladıkları Enerji konulu projelerini sundular. Projelerinde enerjinin dönüşümüne ve tasarrufuna yönelik çalışmalarını etkili bir şekilde anlattılar.

Özel Yabancı Liseleri Geziyoruz

Bu yıl da 7. Sınıflarımızı motive etmek, yabancı özel okulları tanıtmak, iyi bir lisede okumanın insana katacaklarını göstermek adına Özel İtalyan ve Özel Saint Benoit Fransız Lisesi’ni ziyaret ettik. Çok da keyif aldık. Bize kapılarını açan bu okullara teşekkür ederiz.

Enerji Haftası Etkinliklerimiz

7-14 Ocak Enerji Haftası’na yönelik Enerji Tasarrufu ile ilgili yapılan resim yarışmasına katılan ve dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.  Ayrıca Eko-okul kapsamında 4.sınıf öğrencilerimizin kendilerinin besteleyip söylediği Enerji konulu şarkıları için de teşekkür ediyoruz.

Anasınıfı Yerli Malı Pazarı

Anasınıfı öğrencilerimiz Yerli Malı Haftası kapsamında  pazar yeri kurdular. Okulumuzun diğer öğrencileri ve öğretmenlerimizin müşteri olduğu pazar yerinde öğrencilerimiz satış yaparak çok eğlendiler.

2001 Magosto Festivali’nde
Seminer Diyabet

14 Kasım Dünya Diyabet Gününde öğrencilerimiz rehber öğretmenlerimiz Meliha Sabit ve Melda Aydemir’in sunumuyla bu hastalık hakkında bilgilenip nasıl  mücadele edileceğini öğrendiler.

ŞAHLANIYOR TÜRKİYE ŞAHLANIYOR CUMHURİYET

Cumhuriyetimizin 95.yılını coşkuyla kutladığımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenimiz her yıl olduğu gibi yine renkli, gurur dolu ve umut verici karelere ev sahipliği yaptı. Koromuzla vatan sevgimizin ezgileri kulaklara fısıldanırken, Şahlanış Oratoryo ’su Cumhuriyet coşkusunu zirveye çıkardı. Cumhuriyet çocukları bu anlamlı günü adına yakışır bir coşku ve sevinç ile kutladı. Nice 95 yılların olsun Türkiye […]

2001 Kolej Robert Kolej’de

8.sınıf öğrencilerimizle motivasyonu yükseltmek için Robert Koleji gezisi düzenledik.

Keyifli Bir Miniatürk Anısı

4.Sınıf  öğrencilerimizle Miniatük gezisi yaptık. Ülkemizin en önemli yapılarının mini boyutlarda sergilendiği büyük alanda çocuklarımız her eseri görme olanağı buldu. Boğaz köprüsü ve havalimanı maketinin sergilendiği alan en çok ilgi gören alanlardı. Miniatürk alanının içinde olan Zafer Müzesi, Kristal Müze de gezildi ve daha sonra öğrencilerimiz mutlu bir şekilde alandan ayrıldılar.

UNESCO-SEMEP 2017 ÇALIŞMALARINDA 2001 KOLEJİ ÖDÜLE HAK KAZANDI
2071’DE İSTANBUL ÖYKÜ YARIŞMASI DERECEMİZ
MIND LAB TÜRKİYE FİNALİ
Okulumuzdan Rekor Başarı

Ana Sınıfı Etkinlikleri

Genel Etkinlikler