Haber ve Etkinlikler

Ortaokul Haberleri

2019-2020 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINA HAZIRLIK İÇİN OKUNACAK YAZ TATİLİ KİTAP LİSTESİ
2018-2019 Mezunları Kep Atma Törenimiz

Bebeklik ve çocukluk  dönemini atlatmış 20 yaşında gençlik yıllarını yaşayan coşkusu ve inancı yüksek olan kurumumuzun, bir neslini daha uğurluyoruz. Değerli çocuklarımıza, okulumuzun tarihine düştükleri not için teşekkür ediyoruz. Kanatları en sert rüzgarlara bile dayanıklı olması dileğiyle onları uğurluyoruz, rüzgar her daim arkalarından essin. Sevgimiz ve saygımız da onlara eşlik etsin.  Yolları açık olsun.

Tiyatro Kulübümüz Gururla Sunar

Tiyatro Kulübü öğrencilerimiz Halil Karaata’nın kaleme aldığı “Ay Yolculuğu” adlı tek perdelik komedi türündeki oyununu sahneye taşıdılar. “Ay Yolculuğu” adlı oyunda iki kardeşin dedelerini gençleştirmek için çıktıkları yolculuk tehlikeli ve bir o kadar da bilgi doluydu. Eset ile Meset’in ormanda karşılaştığı birbirinden ilginç insanlar bizleri izlemeye gelen seyircilerimize çok değerli bilgiler verdi. Oyun bittiğinde oyuncularımızın […]

Yeşilköy 2001 Koleji Emine Güler Sanat Atölyesi Öğrencileri Karma Resim Sergisi

Yarının sanatçısı olmak demek, bugünden yaratmaya başlamak ve severek öğrenip ilerlemekle mümkündür. Genç sanatçılar IX. si düzenlenen  sergilerinde geliştirdikleri yeteneklerini, sanata daha ciddi bakan olgun, yaratıcı ve bilinçli yaklaşımlarıyla bizlere kendi dünyalarının kapılarını açtılar. Hayal ettiklerini rahatça ifade edebilen yanları ve yeni yaklaşımları denemekten çekinmeyen duruşlarından dolayı küçük sanatçılarımızı kutluyoruz. Sanat sevgisinin çocuklarımız tarafından benimsenip […]

Voleybol Spor Okulu Öğrencilerimiz Madalyalarını Aldı

Voleybol Spor Okulu öğrencilerimiz tüm yıl çalışmalarının karşılığı olan madalya ve sertifikalarını aldılar. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

2001 Müzik Şöleni

Geleneksel müzik şölenimizde yıl boyunca okulumuzda yaptığımız çalışmaların güzel bir sunumunu gerçekleştirdik. Öğrencilerimizin gösterdiği istek ve yeteneklerinin birleştiği keyifli bir dinleti ile gönlümüz ve kulaklarımız şenlendi.

2.Sınıflarımızın Hayvan Barınağına Ziyareti

2.sınıflarımız biriktirdikleri paraları ile kedi, köpek maması alarak  Yedikule Hayvan Barınağını ziyaret edip mama bağışında bulundular…

8.Sınıflarımıza Sınav Öncesi Motivasyonu

Okul Aile Birliğimizin şahane organizasyonuyla LGS öncesi öğrencilerimizi bir kez daha motive etmenin mutluluğunu yaşadık.

Anasınıfı Portfolyo Sunumu

Anasınıfı öğrencilerimiz, yıl boyunca öğrendikleri ve yaptıkları çalışmaların bir kısmını seçerek oluşturdukları portfolyo dosyalarını ailelerine sundular.

Cambridge University ESOL sınavlarındayız

Yeşilköy 2001 Koleji öğrencileri yıl boyunca edindikleri dil becerilerini Uluslararası bir sertifika ile değerlendirmek amacıyla bu yıl da Cambridge University tarafından hazırlanan ESOL sınavlarına katıldılar. Öğrencilerimizin yüksek başarı elde edeceklerine inanıyor, şimdiden onları tebrik ediyoruz.

Tiyatrocu Aziz Aslan’la Söyleşimiz

Bugün okulumuzda Tiyatro oyuncusu ve eğitmen Aziz Aslan’ı ağırladık. Hoş sohbeti ve aydınlatıcı açıklamaları için çok teşekkür ederiz.

Yazar Söyleşi Saliha Nilüfer

Ekose Melek Kuklaları yazarı Saliha NİLÜFER ile okulumuzda güzel bir söyleşi yaptık. Kuklalar geri dönüşümü anlattılar bize ve hayalmatiği tanıdık. Keyifli söyleşimiz soru- cevap ve kitap imzası şeklinde son buldu. Keyifli ve bilgilendirici söyleşisi için Saliha Hanım’a teşekkür ederiz.

2001 Fest’de Çok Eğlendik

Okulumuzda, her yıl düzenlediğimiz ve artık gelenekselleşen “2001 Fest” etkinliğini bu yıl da coşkuyla gerçekleştirdik.  Yabancı Diller Bölümü’nün diğer ülkelerin kültürlerini tanıtmak amacıyla hazırlamış oldukları gösteride geçit töreni, dans gösterileri ve kostümleri ile karnaval tadında bir gün geçirdik. Ayrıca diğer zümrelerimiz tarafından hazırlanan eğlenceli stantlar da öğrencilerimiz tarafından oldukça ilgi gördü. Şenliğimize katılan tüm öğretmen […]

Uluslararası MindLab Olimpiyatları’ndayız

Öğrencilerin analitik düşünme becerilerinin gelişimine katkıda bulunan Uluslararası MindLab Olimpiyatları Türkiye Finalinde okul takımımız, okulumuzu başarı ile temsil ederek  bizleri gururlandırdılar. Kendilerini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Tıbbi Bitkiler Bahçesi’ndeyiz

3.Sınıflarımız Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi’ne hem eğitici hem de keyifli bir gezi düzenlediler.

7.sınıf Öğrencilerimiz Yazar Serra Menekay’la Tanıştı

‘’Alusta’dan Esen Yeller, Bir Kırım Türküsü, Kuşbakışı ve Şefika, İsmail Gaspıralı’nın Kızı’’ kitapları yazarı Serra MENEKAY   ‘’Adını Arayan Çocuk’’ kitabı ile öğrencilerimizle buluştu. Kitaba ve yazarlığa dair keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

2001 Koleji Genç Sporcuları Yine Gururlandırdı

Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı “Kupa Töreni” nin de Okulumuz öğrencileri bizleri gururlandırdı. Sporcularımızı tebrik eder başarılarının sonsuz olmasını dileriz. DERECELERİMİZ İlçe Tenis Yıldız Kız 1.lik İlçe Tenis Yıldız Erkek 2.lik İlçe Badminton Yıldız Kız 3.lük İlçe Badminton Yıldız Erkek 3.lük

İngilizce Tiyatro Kulübümüz Gururla Sunar

İngilizce Tiyatro Kulübü öğrencilerimiz hazırladıkları “Who wants to be a Millionaire” Quiz Show ile eğlenceli, heyecanlı ve bilgilendirici bir gösteriye imza attılar.

NEKSAV’ı Ağırladık

Kardeş kurumumuz NEKSAV’dan gelen misafirlerimizi ağırladık ve onların anneler gününü kutladık.

Öğrencilerimiz İzmir Uzay Kampı’nda

Uzay Kampı Türkiye programına katılan öğrencilerimiz uzaya ve gökyüzündeki yaşama dair ne varsa eğlenceli ve meraklı bir şekilde deneyimleyerek yaşıyorlar.

Geleneksel 2001 Pikniği

Çatalca’da gerçekleştirdiğimiz gelenekselleşmiş pikniğimizde  öğrencilerimiz senenin yorgunluğu gönüllerince eğlenerek attılar. Halat çekme, yoğurt yeme, çuval yarışları vb. etkinliklerle gerçekleşen pikniğimize velilerimiz de yoğun ilgi gösterdi.

İzcilik ve Spor Kampı İğneada Maceramız

Bu yıl okulumuz 7.sınıf öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz İzcilik ve Spor Kampımız Kırklareli İğneada’daydı. Birbirinden keyifli ve aynı zamanda zorlu etaplardan oluşan aktivitelerle eşsiz kamp anıları edindiler.

1.Sınıflarımız Barış Manço Müzesi’nde

1.sınıf öğrencilerimiz “Geçmişten Günümüze” konusu ile bağlantı kurarak Barış Manço Müzesi’ni ziyaret ettiler. Barış Manço’nun yaşadığı evi , özel eşyalarını, arabasını, kıyafetlerini ilgiyle incelediler. Hafta boyunca sınıflarımızda Barış Manço’nun şarkılarını dinlediler, kliplerini ve Adam Olacak Çocuk programını izlediler.

“Colegio Público Virgen de la Ribera” Okulu öğretmeni Cristina Bosch Muñoz’un okulumuz İspanyolca Öğrencilerini Ziyareti

İspanya’daki kardeş okulumuz “Colegio Público Virgen de la Ribera” okulunda öğretmenlik yapan Cristina Bosch Muñoz  okulumuzu ziyarete geldi. Bu ziyaret sırasında hazır gelmişken deyip İspanyolca derslerimize katıldı, kendi okulundaki öğrencilerinin iyi dileklerini getirdiğini söyledi. Öğrencilerimiz karşılık olarak kardeş okulumuzdaki öğrenci arkadaşlarına İspanyolca mektuplar yazıp bunları iletmek üzere Cristina öğretmene verdiler. Ders sırasında Cristina öğretmen öğrencilerimizin […]

İspanyolca Kulübümüz Büyükanne ve Büyükbaba Günü’nü Kutluyor

Hepimizin takviminde geniş bir kitleyi mutlu edecek ve onurlandırmaya yetecek kadar gün var. Bu günlerden bazıları Anneler günü ve Babalar günü gibi herkes tarafından iyi bilinmektedir. Hem reklamlar hem de mağazalar bu tarihleri bize önceden hatırlatır, böylelikle ebeveynlerimize onları ne kadar sevdiğimizi ve bizim için ne kadar önemli olduklarını gösterebiliriz. Ancak diğer günler o kadar […]

Pikniğe Gidiyoruz

Sizlerin katılımıyla şenlendirdiğimiz Yeşilköy 2001 Koleji Geleneksel Okul Pikniğimize tüm öğrenci ve velilerimizi bekliyoruz. Tarih: 30 Nisan 2019 Salı Program: 08.30     Okul bahçesinde toplanma 09.00     Okuldan hareket 10.00 Piknik alanımızda kahvaltı Kahvaltı ardından programımız: 10.30 – 12.30     Aktiviteler (Voleybol, Futbol, Zumba, Yakan Top, Yoğurt Yeme Yarışması, Geleneksel Piknik Oyunları…) 12.30 – 13.30     Barbekü Keyfi […]

Söyleşi: İshak Reyna

Türk ve dünya edebiyatının on seçkin isminden on farklı sanat dalına dair öyküleri bir araya getiren İshak REYNA ‘’Sanatçı Öyküler’’kitabı hakkında söyleşi yapmak için okulumuz 8.sınıf öğrencileriyle bir araya geldi. Söyleşide öğrencilerimizin soruları eşliğinde edebiyattan spora, spordan sanata, sanattan ekonomiye kadar her konuya değinen yazarımız, bizlere keyifli dakikalar yaşattı. Bu güzel söyleşi için İshak Bey’ […]

Bugün 23 Nisan

Çocuklara armağan edilen tek bayram olma özelliğini taşıyan 23 Nisan, Türkiye Cumhuriyeti’nin onların omuzlarında yükseleceğine olan inancın ifadesidir. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mız kutlu olsun.  

Söyleşi: Çiğdem Odabaşı

YARATICI DRAMA LİDERİ VE YAZAR ÇİĞDEM ODABAŞI OKULUMUZDA ÖĞRENCİLERİMİZLE BULUŞTU Atom bombalarının harap ettiği bir şehirde kalan Mieko’nun yaşadığı tüm duygular bugün Çiğdem ODABAŞI ile hepimize ulaştı. Öğrencilerimizin de yüksek katılım gösterdiği etkinlikler ve hikayeyi özümsedikleri  oyunlarla Mieko’nun yaşadıklarını anlamaya çalıştık, ardından kitapta geçen hat sanatıyla ilgili bilgiler edindik ve video gösterisi ile söyleşimizi sonlandırdık. […]

Sosyal Sorumluluk Projesi

Okul Aile Birliğimiz öğrencilerimizle birlikte yine güzel bir sorumluluk projesine imza attılar. Tüm öğrencilerimizin desteğiyle, Ardahan/Göle 75. Yıl İMKB Yatılı Bölge Ortaokulu ve Hüseyin Gedik İlköğretim Okulu  öğrencilerinin yüzlerini güldürdüler. Bu yardıma severek katılan kulüplerimize/öğretmenlerine, duyarlı öğrencilerimize ve onları destekleyen değerli velilerimize çok teşekkür ediyoruz.

Eskişehir Gezimiz

3.Sınıflarımız Öğretmenimiz Gülay Uçar’la ve velilerimizle birlikte Eskişehir’e çok keyifli bir gezi yaptılar.  Sazova Parkı, Cam Sanatları Müzesi, Odunpazarı Evleri, Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi görülmeye değer yerlerdi.

Mahalle Muhtarı’mızı Ziyaret Ettik

Demokrasi, dünyadaki tüm üye veya vatandaşların, organizasyon veya devlet politikasını şekillendirmede eşit hakka sahip olduğu bir tür yönetim biçimidir ve bu işleyin en küçük birimi muhtarlardır. Biz de eşitlik ve adalet inancı yüksek olan çocuklarımızla birlikte Yeşilköy  mahallemizin yeni muhtarı  Murat Gökgöz’ü makamında ziyaret ederek çalışmalarında başarılar diledik.  

2001 Koleji’nin Genç Kalemi

7.sınıf öğrencimiz İlayda Varol, birçok kategoride yetkin bloggerlerden oluşan Edebiyat ağırlıklı güzel bir web sitesinde www.senveben.biz.tr yazarlığa giden bu ışıklı yolda GENÇ KALEM olarak ilk adımlarını atmıştır. Öğrencimizi sevgiyle kucaklar, tüm hayallerinin gerçek olmasını dileriz.

Anasınıfında Bahar Çiçekleri

Bahar temamızda hazırlık sınıfı öğrencilerine  çiçekler hakkında bilgi veren ve buket hazırlatan sevgili velimiz Sabuncakis Çiçekçiliğe teşekkür ederiz.  

Uçurtma Müzesi’ne gittik

3.sınıflarımız Uçurtma müzesi gezisinde görerek, dokunarak, uygulama yaparak ve rehber öğretmenleri dinleyerek eğlenceli ve kaliteli zaman geçirdiler.

Deniz Müzesi Gezimiz

3.sınıflarımız Beşiktaş’da bulunan Deniz Müzesi’ne keyifli ve öğretici bir gezi yaptılar.  

Dr.Asya Çağlar Öztürk ile Kanatlı Sayfalar Kitabı Üzerine Söyleşi

Günümüzde çokça konuşulan medya okur yazarlığı konusu 2001 Koleji öğrencilerinin okuduğu Kanatlı Sayfalar kitabı üzerinden öğrencilerimize Dr. Asya Çağlar ÖZTÜRK tarafından anlatıldı. Karikatürler, slaytlar ve çeşitli video gösterileri üzerine yapılan söyleşiyle öğrencilerimiz artık medyanın gücünün nerelere ulaşabileceğini, olumlu ve olumsuz taraflarını kavramış oldular Aynı zamanda okudukları Kanatlı Sayfalar kitabı üzerinden yapılan görsel etkinlikle de yaratıcı […]

Anasınıfı 100.Gün Etkinliğimiz

Anasınıfı öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin heyecanla beklediği 100.gün partimiz, okulumuzda yapılan kaşık orkestrası, tasarım tişört  defilesi ve İngilizce 100 kelime etkinlikleriyle coşkuyla kutlandı. 100.Günümüz ile birlikte aktif öğrenme, yaratıcılık, akıl yürütme vb. birçok kazanımın verildiği bu etkinlikte bizleri yalnız bırakmayan velilerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bilim Haftası Etkinliklerimiz

08-14 Mart Bilim ve Teknoloji Haftası kapsamında 7.sınıflarımız hazırladıkları Enerji konulu projelerini sundular. Projelerinde enerjinin dönüşümüne ve tasarrufuna yönelik çalışmalarını etkili bir şekilde anlattılar.

Santral İstanbul Müzesi’ni Gezdik

7.Sınıflarımızla Eko-Okul kapsamında düzenlediğimiz Santral İstanbul Müzesi’ndeydik. Enerji konulu eğitim ile birlikte çok etkili ve keyifli bir gezi gerçekleştirdik.

Özel Yabancı Liseleri Geziyoruz

Bu yıl da 7. Sınıflarımızı motive etmek, yabancı özel okulları tanıtmak, iyi bir lisede okumanın insana katacaklarını göstermek adına Özel İtalyan ve Özel Saint Benoit Fransız Lisesi’ni ziyaret ettik. Çok da keyif aldık. Bize kapılarını açan bu okullara teşekkür ederiz.

2018-2019 2. Dönem Türkçe Okuma Kitapları Listesi
Yazar Söyleşi: Banu Bozdemir

BANU BOZDEMİR İLE SİNEMAYA KÜÇÜK BİR YOLCULUK Küçük Sinemacılar kitabının yazarı Banu Bozdemir Yeşilköy 2001 Koleji öğrencileriyle sinemaya dair önce görsel bir sunum ardından söyleşi ve imza günü gerçekleştirdi. Hem dünya tarihinde yapılan ilk filmler hem de teknolojinin tüm imkanlarının kullanıldığı filmleri izleyen öğrencilerimiz, merak ettikleri soruları yazarımıza yönelterek keyifli bir söyleşi ortamının oluşmasını sağladılar. […]

Enerji Haftası Etkinliklerimiz

7-14 Ocak Enerji Haftası’na yönelik Enerji Tasarrufu ile ilgili yapılan resim yarışmasına katılan ve dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.  Ayrıca Eko-okul kapsamında 4.sınıf öğrencilerimizin kendilerinin besteleyip söylediği Enerji konulu şarkıları için de teşekkür ediyoruz.

Matematiğin İzindekiler-Aralık

Aralık Ayı Matematik sorusunu 1.sırada doğru cevaplayan öğrencimiz Merih Dindar’ı  tebrik eder başarılarının devamını dileriz.   SORUMUZ: Kesirlerinden kaç tanesi sadeleşmeyen basit kesirdir?  

Anasınıfı Yerli Malı Pazarı

Anasınıfı öğrencilerimiz Yerli Malı Haftası kapsamında  pazar yeri kurdular. Okulumuzun diğer öğrencileri ve öğretmenlerimizin müşteri olduğu pazar yerinde öğrencilerimiz satış yaparak çok eğlendiler.

2001 KOLEJ YENİ YILA COŞKUYLA GİRİYOR

Okulumuz öğrencileri 2018’i renkli ve eğlenceli uğurladı.İngilizce Tiyatro Gösterisi, Almanca-İspanyolca Yeni Yıl Korosu, Dans Showlarla hem eğlendik hem de 2019’a Merhaba dedik.

8.Sınıflarımız Anadolu Liselerini Geziyor

8.sınıf öğrencilerimiz Yeşilköy Anadolu ve Adnan Menderes Anadolu Lisesi’ni ziyaret ettiler. Hem okulları gördüler hem de okul öğrencileri tarafından bilgilendirildiler.

Yazar Söyleşi: Renan Özdemir

“Çıtı Pıtı Bir Kedi Olmak İstemiyorum” ve “Boş Ders İtirafları” kitaplarının yazarı Renan Özdemir 4.ve 5.sınıf öğrencilerimizle 6 Aralık Perşembe günü okulumuzda buluştu.  Aynı zamanda Türkçe Öğretmeni olan yazarımız, bir kedi ile başlayan yazarlık yolculuğunu,  bu yolculuğun nelerle beslendiğini, yazar olmaya nasıl karar verdiğini öğrencilerimizle çok neşeli bir dille paylaştı. Öğrencilerimizin birçok sorusuna cevap veren […]

İtfaiye Gezimiz

1.Sınıflarımız  Bakırköy İtfaiyesi’ne geziye gittiler. Hangi acil durumlarda itfaiyeyi aramaları gerektiğini ve telefon numarasını öğrenip, itfaiye araç-gereçlerini  incelediler, acil durumlarda ev adreslerini bilmeleri gerektiğinin bilincine vardılar. İtfaiyecilerle sohbet ettiler.  Hem öğrenip, hem eğlenerek keyifli bir gezi gerçekleştirmiş oldular.

Şişli Atatürk Müzesi’ne Gittik

3.sınıflarımız Şişli Atatürk Müzesi’ni gezerek “Atatürk Haftası” etkinliklerini tamamladılar.

Ağız ve Diş Sağlığı Haftası Semineri

Ağız ve Diş Sağlığı Haftası kapsamında, Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden Op.Dr. Levent Devrim Üstün ve ekibi İlkokul öğrencilerimize seminer düzenleyip bilgilendirdiler. Ardından öğrencilerimize genel diş taraması yapıldı.

2001 Magosto Festivali’nde
Seminer Diyabet

14 Kasım Dünya Diyabet Gününde öğrencilerimiz rehber öğretmenlerimiz Meliha Sabit ve Melda Aydemir’in sunumuyla bu hastalık hakkında bilgilenip nasıl  mücadele edileceğini öğrendiler.

Matematiğin İzindekiler

Kasım Ayı Matematik sorusunu 1.sırada doğru cevaplayan öğrencimiz Paul Paslanmaz‘ı ve soruya doğru cevap veren Koray Karcan, İlayda Varol, Arhan Özkan’ı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.   SORUMUZ: 29 Mayıs 1968 saat 13:47 bilgisinin sayısal olarak 2905681347 biçiminde yazılışında 0’dan 9’a kadar her rakam yalnızca bir kez kullanılmıştır. Bu özelliğe sahip iki zaman bilgisi arasındaki […]

Yazar Söyleşi: Habib Bektaş

ATASÖZLERİ OKULUMUZDA ÖYKÜLERİNİ ANLATTI Dilimizin yüzyıllar öncesinden gelen birikimi atasözlerimiz, öyküleriyle okulumuzda tekrardan dile geldi. Söz Kulağa Yazı Uzağa kitabıyla Habib Bektaş 12 Kasım Pazartesi günü öğrencilerimizle buluştu. Yazarımız atasözlerimizin merak uyandıran öyküleri üzerine öğrencilerimizle uzun, keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi. Yazarımıza bu söyleşi için teşekkür eder ve kaleminden dökülen kelimelerin eksilmemesini dileriz.

Seni Özlüyor, Senin Yolunda Yürüyoruz. Rahat uyu ATAM…
ŞAHLANIYOR TÜRKİYE ŞAHLANIYOR CUMHURİYET

Cumhuriyetimizin 95.yılını coşkuyla kutladığımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenimiz her yıl olduğu gibi yine renkli, gurur dolu ve umut verici karelere ev sahipliği yaptı. Koromuzla vatan sevgimizin ezgileri kulaklara fısıldanırken, Şahlanış Oratoryo ’su Cumhuriyet coşkusunu zirveye çıkardı. Cumhuriyet çocukları bu anlamlı günü adına yakışır bir coşku ve sevinç ile kutladı. Nice 95 yılların olsun Türkiye […]

2001’de Başkanlık Seçimi Heyecanı

Seçim öncesi öğrencilerimiz birer konuşma yaparak sorumlulukları ve hedeflerinden bahsettiler. Aynı zamanda sunum ve hitabet becerileri de gelişti. Okul temsilcisi olarak Ortaokullarda 7A sınıfı öğrencisi Nehir KESKİN Başkan, 5A sınıfı öğrencisi Martin SİMONYAN Başkan Yardımcısı, İlkokullarda 2B sınıfı öğrencisi David GEZER Başkan, 1A sınıfı öğrencisi Mercan ODABAŞI Başkan Yardımcısı olarak seçilmişlerdir. Oylama demokratik bir ortamda […]

Mişmiş Mutfaktan Sonra Kütüphanemizde

Yaratıcı drama lideri ve yazar Lider Hepgenç sevimli Mişmiş ile okulumuzdaydı. Mutfak kazalarına kancasıyla engel olan Mişmiş bize maceralarını anlattı ve Mişmiş Diyarı’ndan bahsetti. Yazarımız önce Mişmiş’e ve kendisine gelen soruları yanıtladı, yeni kitabının çıkacağı sinyallerini verdi. Ardından öğrencilerimizden kendi Mişmişlerini çizmelerini söyledi ve söyleşimizin sonunda artık herkesin bir Mişmişi oldu. Yazarımıza söyleşisi için teşekkür […]

3B Sınıfı Turşu Yapıyor

3B Sınıfı turşu yarışmasında çok eğlendi. Kışa hazırlık konseptinde yaptıkları turşuları jürimizle tadıp değerlendiler. Kazanan “Dostluk” oldu.

Yazar Söyleşi: Dilek Yardımcı

HAYAL SÖZLEŞMESİ KİTABI İLE HAYALLERE YELKEN AÇTIK Okulumuzda 15 Ekim 2018 Pazartesi tarihinde  5,6,7,8. sınıfların katılımıyla Hayal Sözleşmesi kitabının yazarı Dilek Yardımcı ile gerçekleştirdiğimiz söyleşimize hayaller ve bu hayaller için neler yapabileceğimiz konusu damgasını vurdu. Öğrencilerimiz ve yazarımız arasında geçen hoş sohbette kitabın konusundan da yola çıkarak öğrencilerimiz yeteneklerini, amaçlarını ve en önemlisi hayallerini sorguladılar. […]

2001 Kolej Robert Kolej’de

8.sınıf öğrencilerimizle motivasyonu yükseltmek için Robert Koleji gezisi düzenledik.

Keyifli Bir Miniatürk Anısı

4.Sınıf  öğrencilerimizle Miniatük gezisi yaptık. Ülkemizin en önemli yapılarının mini boyutlarda sergilendiği büyük alanda çocuklarımız her eseri görme olanağı buldu. Boğaz köprüsü ve havalimanı maketinin sergilendiği alan en çok ilgi gören alanlardı. Miniatürk alanının içinde olan Zafer Müzesi, Kristal Müze de gezildi ve daha sonra öğrencilerimiz mutlu bir şekilde alandan ayrıldılar.

1.Sınıflar Atatürk’ün Evi’nde

Okulumuzun 1.sınıf öğrencileri “Atatürk’ü” tanıma, yaşadığı evi görme amacıyla Avcılar Atatürk Evi’ni ziyaret etmişlerdir. Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evin modeli olması öğrencilerimizin merakla, heyecanla evi gezmelerine sebep olmuştur.

İstanbul Oyuncak Müzesi’ne Gezi

3.sınıflarımız İstanbul Oyuncak Müzesi’ne geziye gittiler. Dünya’nın birçok ülkesinden değişik oyuncaklar gördüler.

Yeşilköy 2001 Koleji 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılına “Merhaba”Derken

Özel Yeşilköy 2001 Koleji’nde 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı 17 Eylül Pazartesi günü yapılan törenin ardından başladı. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, velilerimiz ve mezunlarımızın da katılımıyla gerçekleştirdiğimiz açılış törenimizde, heyecan, coşku ve umut vardı. Mezunlarımızdan Can Jhon BÜKRECİ ve İlayda CANDAN konuşmalarında bir “aile” olmanın önemine işaret ederken başarı hikayeleri ile de kardeşlerine ilham kaynağı oldular. İnanç ve […]

Kırmızı Et Kullanımına İlişkin Tedbir Yazısı

                                                                          T.C. İSTANBUL VALİLİĞİ Özel Yeşilköy 2001 İlkokulu / Ortaokulu Müdürlüğü   17.09.2018 Değerli Velimiz,               Son günlerde […]

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Ortaokul Oryantasyon Programı
2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı İlkokul Oryantasyon Programı
2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Ana Sınıfı Oryantasyon Programı
2018 – 2019 Eğitim Öğretim Yılı Devlet Desteğine Başvuru İçin Gerekli Belgeler

Not:  2018 – 2019 Eğitim Öğretim Yılı Devlet Desteğine Başvuru Kılavuzu henüz yayınlanmamıştır. İlgi kılavuz yayınlandığında sizlere SMS ile bilgi verilecek ve kılavuza  sitemizin “Duyurular” bölümünden erişim sağlanabilecektir.

2017-18 Dönemi Mezunlarımız
Cambridge Sınavları Bilgilendirme Formu
2001 Koleji Bisiklet Şenliği

Elverişsiz hava koşulları nedeniyle 27 Mayıs 2018 Pazar günü yapılacak olan  şenliğimiz ileriki bir tarihte ertelenmiştir. İlginize teşekkür ederiz.  

The World Children’s Festival
2001 Koleji Miniatürk Gezisi

Yeşilköy 2001 Koleji 4. Sınıf öğrencileri Sosyal Bilgiler dersinin Kültür ve Miras ünitesi kapsamında Antik Çağdan Roma’ya,  Bizans’a,  Selçuklu’ya  ve  Osmanlı’ya değin, bu topraklarda hüküm sürmüş ve iz bırakmış  kültürlerin günümüze kalan zengin mimari eserlerini görmek ve tanımak amacıyla  Miniatürk’ü ziyaret ettiler.

Yeşilköy 2001 Koleji Mind Lab Olimpiyatlarında
Yeşilköy 2001 Kolej İzcileri İncekum Macerakamp’ta

Okulumuzun 6.ve 7.sınıf öğrencileri, hafta sonunda Şile İzcilik ve Spor Kampındaydı. Birbirinden keyifli ve aynı zamanda zorlu etaplardan oluşan aktivitelerle eşsiz kamp anıları edindiler.

Badminton Turnuvasında Derecelerimiz

Bakırköy İlçesi Badminton Turnuvasın’da küçük erkek takımımız Bakırköy 3.sü, yıldız erkek takımımız Bakırköy 3.sü ve yıldız kız takımımız da Bakırköy 2.si olmuşlardır. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Her Kadın, Bir Başka Dünya Demek…

Atatürk Diyor ki; “Kadınlarını geri bırakan toplum, geride kalmaya mahkumdur.” Aydınlık Türkiye’nin mimarları olan tüm kadınlarımızın gününü kutluyoruz. Bu anlamlı günün ilk saatlerinde bizleri birbirinden güzel çiçeklerle karşılayan okul aile birliğimize tüm 2001 Kolej ailesi adına teşekkürlerimizi sunarız.

Okul Sağlığı Programı Uygulama Kılavuzu ve İşbirliği Protokolü

Sayın Velimiz; Okul Sağlığı Programı Uygulama Kılavuzuna erişmek için  tıklayınız Okul Sağlığı Programı İşbirliği Protokolüne erişmek için tıklayınız  

Okul Aile Birliğimizin Duyarlı Katkıları

Okul Aile Birliğimizin özverili ve sevgi yüklü çalışmaları devam ediyor. Kermes gelirleri ve bağış kampanyaları ile oluşan yardım havuzumuz ile bu kez Şırnak ve Van illerindeki kardeşlerimize ulaştık. 2001 Ailesi olarak kendilerine bu anlamlı dayanışmayı bizlere sağladıkları için şükranlarımızı sunuyoruz.    

Fikirsiz Oyuncular
Diyetisyen Sibel Mumcu Obezite Semineri

Okulumuza yemek üretim hizmeti sunan Sodexo firması diyetisyeni  Sibel Mumcu, 1.,2. ve 3. sınıflarımıza obezite üzerine bir seminer verdi. Sağlıklı beslenmenin önemini vurgulayan diyetisyenimiz, öğrencilerimizle keyifli bir sohbeti de paylaştı. Sibel Hanım’a teşekkürlerimizi sunuyor, öğrencilerimizin beslenme üzerine öğrendikleri faydalı bilgileri beslenme alışkanlıklarına da yansıtacaklarına inanıyoruz.

Benim Kitap Kumbaram Projesi
Yeşilköy 2001 Koleji Zaman Yolculuğu Kulübünün İlk Durağı Dinazorlar Çağı Oldu
Yeşilköy 2001 Koleji Can Dostları ile 4 Ekim’i Kutluyor
Avrupa Hareketlilik Haftası
Yalvaç Ural ile Keyifli Bir Etkinlik
UNESCO-SEMEP 2017 ÇALIŞMALARINDA 2001 KOLEJİ ÖDÜLE HAK KAZANDI
2071’DE İSTANBUL ÖYKÜ YARIŞMASI DERECEMİZ
MIND LAB TÜRKİYE FİNALİ
Okulumuzdan Rekor Başarı
Haydi Çocuklar Kolleksiyon Yapalım

Our focus on providing individual attention and a well rounded curriculum has helped us become known as one of the best private elementary schools in San Diego county.

Ortaokul Etkinlikleri

Genel Etkinlikler

13
Nisan
  • 10:00 to 13:00
  • 2001 Koleji
2.Dönem İlkokul Veli Toplantısı

Detaylar için tıklayınız.