Haber ve Etkinlikler

İlkokul Haberleri

18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlaması
Nil DENİZ’den bir başarı daha
2001 Kolejde 2021 Yeni Yıl Kutlaması
TSE OKULUM TEMİZ SERTİFİKAMIZI ALDIK
Atamızı saygıyla anıyoruz
Cumhuriyetimizin 97.yılı
dezenfeksiyon
Bilgilendirme: Okulumuzda Alınan Covid-19 Önlemleri
Bilgilendirme: 21-25 Eylül 1.Sınıflar Okula Uyum Programı
Bilgilendirme: Deprem Yönetmeliği kapsamında yapılan teknik rapor
Bilgilendirme
Cimnastikte Gururumuz
Erken Kayıt Dönemi Başladı
Yeni Yılı Kutluyoruz

2020 Yılının Sağlık, Başarı, Şans Getirmesi Dileğiyle

“Happy Theatre” Ekibi Okulumuzdaydı

Okulumuza her yıl Yabancı Diller Bölümü tarafından davet edilen “Happy Theatre” ekibinin profesyonel yabancı oyuncularının sergilediği “Charlie and the Chocolate Factory” ve “Sherlock Holmes” performansı çok etkileyiciydi. Öğrencilerimiz bu oyunları İngilizce izleme fırsatı buldular. Sahnede aktif rol alan öğrencilerimiz oyunlara renk kattılar. “Happy Theatre” ekibine muhteşem performansları için teşekkür ederiz.

“İki Arşiv Bir Seçki  – Ara Güler’in İzinde” Sergisini Gezdik

Bir kentin kimliğinin oluşumunda fotoğraf ortak belleği şekillendirir. Ara Güler’ in fotoğrafları da İstanbul söz konusu olduğunda kente dair ortak anılar barındırır. Görsel Sanatlar dersinde 6. Sınıflarımız ile 2000’lerin İstanbul’ u ile 1900’ lü yılların İstanbul’ unu fotoğraf sanatı üzerinden inceledik. Hayal ettiğimiz   İstanbul’ u eskizlerimizde canlandırdık.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni

Türk miIIetinin büyük kаhrаmаnı Gаzi Mustаfа KemаI Atаtürk’ü vefаtının 81. yıI dönümünde sаygı ve rаhmetIe аnıyoruz.  

Cumhuriyetimizin 96 Yılını Kutluyoruz

Cumhuriyetimizin 96. yılını kutladığımız bu günlerde, geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve de kararlılığı dileğiyle. “Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun”    

3.Sınıflarımızla Rahmi Koç Müzesi Gezisi

Gezimizde öğrencilerimizle dünden bugüne teknoloji ve tasarım gelişmeleri ile keşif küresini yerinde inceleyip, dünyamızın yapısı ve güneş sistemi ile ilgili çok faydalı bilgiler edindik.  

Pera Müzesi 7.Kıta Sergisi Gezimiz

7.sınıflarımız Pera Müzesi 16. İstanbul Bienali kapsamında olan 7. Kıta Sergisini gezdiler. Sergi, dünyanın yaşanabilirliğini ve yeni dünyalar yaratmak için türler arasında nasıl işbirlikleri kurulabileceğini düşünmeye davet ediyor.

Galata Kulesi’ne Gezimiz

Havacılık ve Havacılık Tasarım Kulübü ortak dersinde, Galata Kulesini ziyaret eden öğrencilerimiz Hezârfen Ahmed Çelebi’nin izinden giderek güzel İstanbul’ un seyrinde kanat tasarımlarına ilham aldılar.

Onlar Bizim Dostlarımız
Camera Museum Gezimiz

Kurucularımızdan Hilmi Nakipoğlu, henüz 12 yaşında gençliğinin baharındayken hayattan kareleri saklayıp bu güne taşımayı aklına koymuş, merakının ve tutkusunun peşinden yürüyerek bu değerli kamera müzesini kurmuştur.  İlk kamerasıyla annesinin çeyiz sandığından karanlık oda yapan genç Nakipoğlu müzesini anlatırken coşkuyla ışıldamaktadır. Emeğine, tarihe saygısına onu bu güzel çabayla tanıştıran babasına teşekkür ederiz.

Yazar Betül Avunç’la Söyleşi

Türkçe Zümremizin organize ettiği etkinlikte, İkiz Gezginler İstanbul’da kitabının yazarı ve Peter Pan kitabının çevirmeni Betül Avunç  30 Eylül Pazartesi günü okulumuzun 4,5,6 ve 7. sınıf öğrencileriyle buluştu. Keyifli söyleşimizin ardından kitaplarını imzalatan öğrencilerimiz , okudukları kitabın yazarı ve çevirmeni ile tanışmanın keyfini çıkarttılar. Yazarımıza güzel sohbeti için teşekkür ediyoruz.

2001 Bisikletçileri bu kez Dünya Barış’ı için pedalladı

Dünya Barış Günü’ne özel “Barış için pedallıyoruz” sloganıyla başlattığımız 2.Bisiklet Şenliğimiz’i öğrencilerimizin ve velilerimizin katılımı ile  keyifli bir şekilde gerçekleştirdik. Şenliğimizde görev alan tüm öğretmen ve personelimize, büyük bir sorumluluk bilinciyle görev alan öğrencilerimize ve bize güvenip çocuklarını emanet eden tüm velilerimize çok teşekkür ederiz.

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı 1.Dönem Türkçe Okuma Kitapları Listesi
Açılış Törenimizde Mezun Öğrencilerimizden Anlamlı Konuşmalar

Alpcan KÖPRÜ – Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği    Cumhuriyet denizinde bir fener olduğuna inandığım kıymetli 2001 ailesi, 5 yıl önce bu değerli ailenin yetiştirdiği hür bir birey olmanın mutluluğunu ve 5 yıl sonra yine bu ailenin karşısında bulunmanın gururunu sizlerle birlikte paylaşıyorum. Geçtiğimiz sıralardan geçecek, yürüdüğümüz yollardan yürüyecek, bu güzel binanın içinde anılar biriktirecek ve […]

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Törenimiz

Açılış Törenimiz sevgili öğrencilerimiz,  velilerimiz ve mezun öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleşti. 2001 Ailesi olarak sağlıklı, mutlu ve başarılı bir eğitim-öğretim yılı dileriz.

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılına Hazırız. Tüm Öğrencilerimizi Bekliyoruz.
2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ORYANTASYON PROGRAMI
Geleneksel Mezunlar Gecemiz

Okulumuzun kuruluşundan bu yana bizimle büyüyen güzel çocuklarımız mezuniyet gecemizi taçlandırdılar. Hepsini yanaklarından öpüyoruz.

2019-2020 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINA HAZIRLIK İÇİN OKUNACAK YAZ TATİLİ KİTAP LİSTESİ
2018-2019 Mezunları Kep Atma Törenimiz

Bebeklik ve çocukluk  dönemini atlatmış 20 yaşında gençlik yıllarını yaşayan coşkusu ve inancı yüksek olan kurumumuzun, bir neslini daha uğurluyoruz. Değerli çocuklarımıza, okulumuzun tarihine düştükleri not için teşekkür ediyoruz. Kanatları en sert rüzgarlara bile dayanıklı olması dileğiyle onları uğurluyoruz, rüzgar her daim arkalarından essin. Sevgimiz ve saygımız da onlara eşlik etsin.  Yolları açık olsun.

Tiyatro Kulübümüz Gururla Sunar

Tiyatro Kulübü öğrencilerimiz Halil Karaata’nın kaleme aldığı “Ay Yolculuğu” adlı tek perdelik komedi türündeki oyununu sahneye taşıdılar. “Ay Yolculuğu” adlı oyunda iki kardeşin dedelerini gençleştirmek için çıktıkları yolculuk tehlikeli ve bir o kadar da bilgi doluydu. Eset ile Meset’in ormanda karşılaştığı birbirinden ilginç insanlar bizleri izlemeye gelen seyircilerimize çok değerli bilgiler verdi. Oyun bittiğinde oyuncularımızın […]

Yeşilköy 2001 Koleji Emine Güler Sanat Atölyesi Öğrencileri Karma Resim Sergisi

Yarının sanatçısı olmak demek, bugünden yaratmaya başlamak ve severek öğrenip ilerlemekle mümkündür. Genç sanatçılar IX. si düzenlenen  sergilerinde geliştirdikleri yeteneklerini, sanata daha ciddi bakan olgun, yaratıcı ve bilinçli yaklaşımlarıyla bizlere kendi dünyalarının kapılarını açtılar. Hayal ettiklerini rahatça ifade edebilen yanları ve yeni yaklaşımları denemekten çekinmeyen duruşlarından dolayı küçük sanatçılarımızı kutluyoruz. Sanat sevgisinin çocuklarımız tarafından benimsenip […]

Voleybol Spor Okulu Öğrencilerimiz Madalyalarını Aldı

Voleybol Spor Okulu öğrencilerimiz tüm yıl çalışmalarının karşılığı olan madalya ve sertifikalarını aldılar. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

2001 Müzik Şöleni

Geleneksel müzik şölenimizde yıl boyunca okulumuzda yaptığımız çalışmaların güzel bir sunumunu gerçekleştirdik. Öğrencilerimizin gösterdiği istek ve yeteneklerinin birleştiği keyifli bir dinleti ile gönlümüz ve kulaklarımız şenlendi.

8.Sınıflarımıza Sınav Öncesi Motivasyonu

Okul Aile Birliğimizin şahane organizasyonuyla LGS öncesi öğrencilerimizi bir kez daha motive etmenin mutluluğunu yaşadık.

Anasınıfı Portfolyo Sunumu

Anasınıfı öğrencilerimiz, yıl boyunca öğrendikleri ve yaptıkları çalışmaların bir kısmını seçerek oluşturdukları portfolyo dosyalarını ailelerine sundular.

Cambridge University ESOL sınavlarındayız

Yeşilköy 2001 Koleji öğrencileri yıl boyunca edindikleri dil becerilerini Uluslararası bir sertifika ile değerlendirmek amacıyla bu yıl da Cambridge University tarafından hazırlanan ESOL sınavlarına katıldılar. Öğrencilerimizin yüksek başarı elde edeceklerine inanıyor, şimdiden onları tebrik ediyoruz.

Tiyatrocu Aziz Aslan’la Söyleşimiz

Bugün okulumuzda Tiyatro oyuncusu ve eğitmen Aziz Aslan’ı ağırladık. Hoş sohbeti ve aydınlatıcı açıklamaları için çok teşekkür ederiz.

Yazar Söyleşi Saliha Nilüfer

Ekose Melek Kuklaları yazarı Saliha NİLÜFER ile okulumuzda güzel bir söyleşi yaptık. Kuklalar geri dönüşümü anlattılar bize ve hayalmatiği tanıdık. Keyifli söyleşimiz soru- cevap ve kitap imzası şeklinde son buldu. Keyifli ve bilgilendirici söyleşisi için Saliha Hanım’a teşekkür ederiz.

2001 Fest’de Çok Eğlendik

Okulumuzda, her yıl düzenlediğimiz ve artık gelenekselleşen “2001 Fest” etkinliğini bu yıl da coşkuyla gerçekleştirdik.  Yabancı Diller Bölümü’nün diğer ülkelerin kültürlerini tanıtmak amacıyla hazırlamış oldukları gösteride geçit töreni, dans gösterileri ve kostümleri ile karnaval tadında bir gün geçirdik. Ayrıca diğer zümrelerimiz tarafından hazırlanan eğlenceli stantlar da öğrencilerimiz tarafından oldukça ilgi gördü. Şenliğimize katılan tüm öğretmen […]

Uluslararası MindLab Olimpiyatları’ndayız

Öğrencilerin analitik düşünme becerilerinin gelişimine katkıda bulunan Uluslararası MindLab Olimpiyatları Türkiye Finalinde okul takımımız, okulumuzu başarı ile temsil ederek  bizleri gururlandırdılar. Kendilerini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Tıbbi Bitkiler Bahçesi’ndeyiz

3.Sınıflarımız Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi’ne hem eğitici hem de keyifli bir gezi düzenlediler.

7.sınıf Öğrencilerimiz Yazar Serra Menekay’la Tanıştı

‘’Alusta’dan Esen Yeller, Bir Kırım Türküsü, Kuşbakışı ve Şefika, İsmail Gaspıralı’nın Kızı’’ kitapları yazarı Serra MENEKAY   ‘’Adını Arayan Çocuk’’ kitabı ile öğrencilerimizle buluştu. Kitaba ve yazarlığa dair keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

2001 Koleji Genç Sporcuları Yine Gururlandırdı

Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı “Kupa Töreni” nin de Okulumuz öğrencileri bizleri gururlandırdı. Sporcularımızı tebrik eder başarılarının sonsuz olmasını dileriz. DERECELERİMİZ İlçe Tenis Yıldız Kız 1.lik İlçe Tenis Yıldız Erkek 2.lik İlçe Badminton Yıldız Kız 3.lük İlçe Badminton Yıldız Erkek 3.lük

İngilizce Tiyatro Kulübümüz Gururla Sunar

İngilizce Tiyatro Kulübü öğrencilerimiz hazırladıkları “Who wants to be a Millionaire” Quiz Show ile eğlenceli, heyecanlı ve bilgilendirici bir gösteriye imza attılar.

NEKSAV’ı Ağırladık

Kardeş kurumumuz NEKSAV’dan gelen misafirlerimizi ağırladık ve onların anneler gününü kutladık.

Öğrencilerimiz İzmir Uzay Kampı’nda

Uzay Kampı Türkiye programına katılan öğrencilerimiz uzaya ve gökyüzündeki yaşama dair ne varsa eğlenceli ve meraklı bir şekilde deneyimleyerek yaşıyorlar.

Geleneksel 2001 Pikniği

Çatalca’da gerçekleştirdiğimiz gelenekselleşmiş pikniğimizde  öğrencilerimiz senenin yorgunluğu gönüllerince eğlenerek attılar. Halat çekme, yoğurt yeme, çuval yarışları vb. etkinliklerle gerçekleşen pikniğimize velilerimiz de yoğun ilgi gösterdi.

İzcilik ve Spor Kampı İğneada Maceramız

Bu yıl okulumuz 7.sınıf öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz İzcilik ve Spor Kampımız Kırklareli İğneada’daydı. Birbirinden keyifli ve aynı zamanda zorlu etaplardan oluşan aktivitelerle eşsiz kamp anıları edindiler.

“Colegio Público Virgen de la Ribera” Okulu öğretmeni Cristina Bosch Muñoz’un okulumuz İspanyolca Öğrencilerini Ziyareti

İspanya’daki kardeş okulumuz “Colegio Público Virgen de la Ribera” okulunda öğretmenlik yapan Cristina Bosch Muñoz  okulumuzu ziyarete geldi. Bu ziyaret sırasında hazır gelmişken deyip İspanyolca derslerimize katıldı, kendi okulundaki öğrencilerinin iyi dileklerini getirdiğini söyledi. Öğrencilerimiz karşılık olarak kardeş okulumuzdaki öğrenci arkadaşlarına İspanyolca mektuplar yazıp bunları iletmek üzere Cristina öğretmene verdiler. Ders sırasında Cristina öğretmen öğrencilerimizin […]

İspanyolca Kulübümüz Büyükanne ve Büyükbaba Günü’nü Kutluyor

Hepimizin takviminde geniş bir kitleyi mutlu edecek ve onurlandırmaya yetecek kadar gün var. Bu günlerden bazıları Anneler günü ve Babalar günü gibi herkes tarafından iyi bilinmektedir. Hem reklamlar hem de mağazalar bu tarihleri bize önceden hatırlatır, böylelikle ebeveynlerimize onları ne kadar sevdiğimizi ve bizim için ne kadar önemli olduklarını gösterebiliriz. Ancak diğer günler o kadar […]

İlkokul Etkinlikleri

Genel Etkinlikler