Haber ve Etkinlikler

İlkokul Haberleri

ŞAHLANIYOR TÜRKİYE ŞAHLANIYOR CUMHURİYET

Cumhuriyetimizin 95.yılını coşkuyla kutladığımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenimiz her yıl olduğu gibi yine renkli, gurur dolu ve umut verici karelere ev sahipliği yaptı. Koromuzla vatan sevgimizin ezgileri kulaklara fısıldanırken, Şahlanış Oratoryo ’su Cumhuriyet coşkusunu zirveye çıkardı. Cumhuriyet çocukları bu anlamlı günü adına yakışır bir coşku ve sevinç ile kutladı. Nice 95 yılların olsun Türkiye […]

2001’de Başkanlık Seçimi Heyecanı

Seçim öncesi öğrencilerimiz birer konuşma yaparak sorumlulukları ve hedeflerinden bahsettiler. Aynı zamanda sunum ve hitabet becerileri de gelişti. Okul temsilcisi olarak Ortaokullarda 7A sınıfı öğrencisi Nehir KESKİN Başkan, 5A sınıfı öğrencisi Martin SİMONYAN Başkan Yardımcısı, İlkokullarda 2B sınıfı öğrencisi David GEZER Başkan, 1A sınıfı öğrencisi Mercan ODABAŞI Başkan Yardımcısı olarak seçilmişlerdir. Oylama demokratik bir ortamda […]

Mişmiş Mutfaktan Sonra Kütüphanemizde

Yaratıcı drama lideri ve yazar Lider Hepgenç sevimli Mişmiş ile okulumuzdaydı. Mutfak kazalarına kancasıyla engel olan Mişmiş bize maceralarını anlattı ve Mişmiş Diyarı’ndan bahsetti. Yazarımız önce Mişmiş’e ve kendisine gelen soruları yanıtladı, yeni kitabının çıkacağı sinyallerini verdi. Ardından öğrencilerimizden kendi Mişmişlerini çizmelerini söyledi ve söyleşimizin sonunda artık herkesin bir Mişmişi oldu. Yazarımıza söyleşisi için teşekkür […]

3B Sınıfı Turşu Yapıyor

3B Sınıfı turşu yarışmasında çok eğlendi. Kışa hazırlık konseptinde yaptıkları turşuları jürimizle tadıp değerlendiler. Kazanan “Dostluk” oldu.

Yazar Söyleşi: Dilek Yardımcı

HAYAL SÖZLEŞMESİ KİTABI İLE HAYALLERE YELKEN AÇTIK Okulumuzda 15 Ekim 2018 Pazartesi tarihinde  5,6,7,8. sınıfların katılımıyla Hayal Sözleşmesi kitabının yazarı Dilek Yardımcı ile gerçekleştirdiğimiz söyleşimize hayaller ve bu hayaller için neler yapabileceğimiz konusu damgasını vurdu. Öğrencilerimiz ve yazarımız arasında geçen hoş sohbette kitabın konusundan da yola çıkarak öğrencilerimiz yeteneklerini, amaçlarını ve en önemlisi hayallerini sorguladılar. […]

2001 Kolej Robert Kolej’de

8.sınıf öğrencilerimizle motivasyonu yükseltmek için Robert Koleji gezisi düzenledik.

Keyifli Bir Miniatürk Anısı

4.Sınıf  öğrencilerimizle Miniatük gezisi yaptık. Ülkemizin en önemli yapılarının mini boyutlarda sergilendiği büyük alanda çocuklarımız her eseri görme olanağı buldu. Boğaz köprüsü ve havalimanı maketinin sergilendiği alan en çok ilgi gören alanlardı. Miniatürk alanının içinde olan Zafer Müzesi, Kristal Müze de gezildi ve daha sonra öğrencilerimiz mutlu bir şekilde alandan ayrıldılar.

1.Sınıflar Atatürk’ün Evi’nde

Okulumuzun 1.sınıf öğrencileri “Atatürk’ü” tanıma, yaşadığı evi görme amacıyla Avcılar Atatürk Evi’ni ziyaret etmişlerdir. Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evin modeli olması öğrencilerimizin merakla, heyecanla evi gezmelerine sebep olmuştur.

İstanbul Oyuncak Müzesi’ne Gezi

3.sınıflarımız İstanbul Oyuncak Müzesi’ne geziye gittiler. Dünya’nın birçok ülkesinden değişik oyuncaklar gördüler.

Yeşilköy 2001 Koleji 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılına “Merhaba”Derken

Özel Yeşilköy 2001 Koleji’nde 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı 17 Eylül Pazartesi günü yapılan törenin ardından başladı. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, velilerimiz ve mezunlarımızın da katılımıyla gerçekleştirdiğimiz açılış törenimizde, heyecan, coşku ve umut vardı. Mezunlarımızdan Can Jhon BÜKRECİ ve İlayda CANDAN konuşmalarında bir “aile” olmanın önemine işaret ederken başarı hikayeleri ile de kardeşlerine ilham kaynağı oldular. İnanç ve […]

Kırmızı Et Kullanımına İlişkin Tedbir Yazısı

                                                                          T.C. İSTANBUL VALİLİĞİ Özel Yeşilköy 2001 İlkokulu / Ortaokulu Müdürlüğü   17.09.2018 Değerli Velimiz,               Son günlerde […]

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Ortaokul Oryantasyon Programı
2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı İlkokul Oryantasyon Programı
2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Ana Sınıfı Oryantasyon Programı
2018 – 2019 Eğitim Öğretim Yılı Devlet Desteğine Başvuru İçin Gerekli Belgeler

Not:  2018 – 2019 Eğitim Öğretim Yılı Devlet Desteğine Başvuru Kılavuzu henüz yayınlanmamıştır. İlgi kılavuz yayınlandığında sizlere SMS ile bilgi verilecek ve kılavuza  sitemizin “Duyurular” bölümünden erişim sağlanabilecektir.

İyi Tatiller

Tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve değerli velilerimize güzel bir yaz tatili diliyoruz.

2017-18 Dönemi Mezunlarımız
Yaz Dönemi Türkçe Okuma Kitapları Listesi
Cambridge Sınavları Bilgilendirme Formu
2001 Koleji Bisiklet Şenliği

Elverişsiz hava koşulları nedeniyle 27 Mayıs 2018 Pazar günü yapılacak olan  şenliğimiz ileriki bir tarihte ertelenmiştir. İlginize teşekkür ederiz.  

2001 Koleji Okul Pikniği
Kırmızlar Sınıfı Anneler Günü Etkinliği
2001 College JMUN 2018
The World Children’s Festival
2001 Koleji Miniatürk Gezisi

Yeşilköy 2001 Koleji 4. Sınıf öğrencileri Sosyal Bilgiler dersinin Kültür ve Miras ünitesi kapsamında Antik Çağdan Roma’ya,  Bizans’a,  Selçuklu’ya  ve  Osmanlı’ya değin, bu topraklarda hüküm sürmüş ve iz bırakmış  kültürlerin günümüze kalan zengin mimari eserlerini görmek ve tanımak amacıyla  Miniatürk’ü ziyaret ettiler.

Yeşilköy 2001 Koleji Mind Lab Olimpiyatlarında
Ana Sınıfı Gösterisi
Yeşilköy 2001 Kolej İzcileri İncekum Macerakamp’ta

Okulumuzun 6.ve 7.sınıf öğrencileri, hafta sonunda Şile İzcilik ve Spor Kampındaydı. Birbirinden keyifli ve aynı zamanda zorlu etaplardan oluşan aktivitelerle eşsiz kamp anıları edindiler.

“Bu ülkenin geleceği çocuklarımızdır”… 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun.
2017-2018 Öğretim Yılı Merkezi Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu

Sayın Velimiz, 2018-2019 Öğretim yılı için sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezi sınav başvuru ve uygulama kılavuzuna erişmek için tıklayınız.    

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem Genel Veli Bilgilendirme Toplantısı
Bir Destandır Çanakkale
Badminton Turnuvasında Derecelerimiz

Bakırköy İlçesi Badminton Turnuvasın’da küçük erkek takımımız Bakırköy 3.sü, yıldız erkek takımımız Bakırköy 3.sü ve yıldız kız takımımız da Bakırköy 2.si olmuşlardır. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

İstiklal Marşını Ezbere Güzel Okuma Yarışması’nda Öğrencimiz İbrahim Bayhan Dereceye Girdi
Her Kadın, Bir Başka Dünya Demek…

Atatürk Diyor ki; “Kadınlarını geri bırakan toplum, geride kalmaya mahkumdur.” Aydınlık Türkiye’nin mimarları olan tüm kadınlarımızın gününü kutluyoruz. Bu anlamlı günün ilk saatlerinde bizleri birbirinden güzel çiçeklerle karşılayan okul aile birliğimize tüm 2001 Kolej ailesi adına teşekkürlerimizi sunarız.

Okul Sağlığı Programı Uygulama Kılavuzu ve İşbirliği Protokolü

Sayın Velimiz; Okul Sağlığı Programı Uygulama Kılavuzuna erişmek için  tıklayınız Okul Sağlığı Programı İşbirliği Protokolüne erişmek için tıklayınız  

Okul Aile Birliğimizin Duyarlı Katkıları

Okul Aile Birliğimizin özverili ve sevgi yüklü çalışmaları devam ediyor. Kermes gelirleri ve bağış kampanyaları ile oluşan yardım havuzumuz ile bu kez Şırnak ve Van illerindeki kardeşlerimize ulaştık. 2001 Ailesi olarak kendilerine bu anlamlı dayanışmayı bizlere sağladıkları için şükranlarımızı sunuyoruz.    

2. Yarıyıla Merhaba

2017-2018 eğitim öğretim yılımızın 2. yarıyılında tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

Fikirsiz Oyuncular
Happy New Year
Uzm. Dr. Eyyüp Yılmaz ile Doğru Beslenmenin Sırlarını Keşfettik

Yeşilköy 2001 Koleji, velileri ile  Uz. Dr. Eyyüp YILMAZ’ı  okul başarısında beslenmenin gücünü keşfedebilmeleri için bir araya getirdi. . “Küçük Hatalar Büyük Hastalıklar” adlı kitabın yazarı olan konuğumuz dinleyenlerini,  beslenmede sıra dışı bir yolculuğa çıkardı. Uzmanımıza bizlerle paylaştığı değerli bilgilerden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Diyetisyen Sibel Mumcu Obezite Semineri

Okulumuza yemek üretim hizmeti sunan Sodexo firması diyetisyeni  Sibel Mumcu, 1.,2. ve 3. sınıflarımıza obezite üzerine bir seminer verdi. Sağlıklı beslenmenin önemini vurgulayan diyetisyenimiz, öğrencilerimizle keyifli bir sohbeti de paylaştı. Sibel Hanım’a teşekkürlerimizi sunuyor, öğrencilerimizin beslenme üzerine öğrendikleri faydalı bilgileri beslenme alışkanlıklarına da yansıtacaklarına inanıyoruz.

2001 College Zumba Time
4. Sınıflar Birsen Ekim Özen ile Hayal Dünyalarını Geliştirdi
Benim Kitap Kumbaram Projesi
2-B Sınıfımızın Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası Sunumu
7. Sınıf Öğrencilerimiz Neksav Öğrencilerini Ağırladı
Yeşilköy 2001 Koleji Okul Gazetesi Sayı: 5
2001 Koleji Tüm Öğretmenlerimize Şükranlarını Sunar…
2001 Koleji Yemekhanesinde Tematik Gün : “Yurdum Anadolu”
Yeşilköy 2001 Koleji Okul Gazetesi Sayı: 4
Yazar Göktuğ Canbaba Bir Kez Daha Bizlerleydi.
Seni Özlüyor, Senin Yolunda Yürüyoyoruz. Rahat uyu ATAM…
2017-2018 Öğretim Yılı Bilsem Başvuru Klavuzu
Cumhuriyet Bayramı coşkumuz 6B sınıfı öğrencimiz Manolya Karakoç’un üstün başarısı ile taçlandı.
Cumhuriyetimizin 94. Yılı Kutlu Olsun
Yazar Ömür Kurt ile Yaratıcı Yazma Çalışması
Yeşilköy 2001 Koleji Zaman Yolculuğu Kulübünün İlk Durağı Dinazorlar Çağı Oldu
Yeşilköy 2001 Koleji Havacılık Kulübü Galata Kulesi Gezisi
Yeşilköy 2001 Koleji Okul Gazetesi Sayı:3
Yeşilköy 2001 Koleji Can Dostları ile 4 Ekim’i Kutluyor
Yeşilköy 2001 College Mezunları Bir Kez Daha Buluştu
Yeşilköy 2001 Koleji 20-22 Eylül 2017 Sınıf Veli Toplantısı
Yeşilköy 2001 Koleji 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılına Başladı
Yeşilköy 2001 Koleji 2017-2018 Öğretim Yılı Kırtasiye Listesi
Yeşilköy 2001 Koleji Geleneksel Mezunlar Günü

Yeşilköy 2001 Koleji 2017 yılı Geleneksel Merzunlar Günü, 1 Ekim 2017 pazar günü saat 16.00 da okul bahçemizde gerçekleştirilecektir. Mezunlarımızdan gelen öneriler doğrultusunda bu yılki konseptimiz “Sucuk-Ekmek Partisi” olarak belirlenmiştir. Tüm mezunlarımızı ve bizlerle birlikte görev yapmış tüm öğretmenlerimizi bekliyoruz.

2017 Eğitim Öğretim Desteği Uygulama E-Kılavuzu
2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Destek Hizmetlerimiz

Sayın Velimiz: 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında öğrencilerimizin kitap, kırtasiye, kıyafet ve servis gereksinimleri için okulumuzda hizmet verecek firmalar ve hizmete başlama tarihleri aşağıda yer almaktadır. Bilginize sunarız.   HİZMET TÜRÜ FİRMA ADI HİZMETİN BAŞLAMA TARİHİ OKUL SERVİSİ BERFİN TURİZM 28 AĞUSTOS 2017 OKUL KIYAFETLERİ BİRBOY TEKSTİL 28 AĞUSTOS 2017 OKUL KİTAPLARI ERAY KİTAPEVİ 11 EYLÜL […]

Özel Yeşilköy 2001 Koleji Oryantasyon Programları 11-14 Eylül 2017
2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılında Özel Okullarda Öğrenim Görecek Öğrenciler İçin Eğitim ve Öğretim Desteği

2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılında Özel Okullarda öğrenim görecek öğrenciler için verilecek Eğitim ve Öğretim Desteğine ilişkin tebliğ, Milli Eğitim Bakanlığının https://ookgm.meb.gov.tr. adresinde Duyurular kısmında yayınlanmıştır. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgiye bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.  

Avrupa Hareketlilik Haftası
Yaz Dönemi Türkçe Kitaplar Listesi
Yaz Dönemi İngilizce Kitaplar Listesi
2001 Koleji Geleneksel Okul Pikniği
Hazırlık Sınıflarımızın Kelebek Çiftliği Gezisi
Yalvaç Ural ile Keyifli Bir Etkinlik
UNESCO-SEMEP 2017 ÇALIŞMALARINDA 2001 KOLEJİ ÖDÜLE HAK KAZANDI
2071’DE İSTANBUL ÖYKÜ YARIŞMASI DERECEMİZ
MIND LAB TÜRKİYE FİNALİ
Okulumuzdan Rekor Başarı
Haydi Çocuklar Kolleksiyon Yapalım

Our focus on providing individual attention and a well rounded curriculum has helped us become known as one of the best private elementary schools in San Diego county.

Tiyatro Kulübü “Ne Doğuda Ne Batıda”

Every kindergarten through sixth grade student enjoys a core syllabus of language arts, mathematics, science and social studies.

Destanın 102. Yılında Çanakkale Zaferi

İlkokul Etkinlikleri

Genel Etkinlikler